środa, 1 lipca 2015

Prace przy rozbudowie Elektrowni Opole idą pełną parą

W zaledwie kilka tygodni ukończono zwożenie i ustawianie kontenerów biurowo- socjalnych, które obejmują ponad tysiąc pomieszczeń. Aktualnie trwają prace ziemne, które są początkiem realizacji prawdziwej inwestycji. W najbliższym czasie ma powstać nowa droga zapewniająca komfortowy dojazd na miejsce budowy bloków 5 i 6. W tej chwili przygotowywane są również miejsca parkingowe wewnętrzne oraz wewnętrzne. Na parking przeznaczono prawie pół hektara ziemi.

Jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac na terenie budowy okoliczne gminy przygotowywały się na wzmożony ruch. Mieszkańcy przygotowywali się na wzmożony ruch w okolicy Opola, szczególnie na trasie Opole-Dobrzeń oraz w Brzeziach. Zapowiadano, że w trakcie prac budowlanych będą poszukiwane alternatywne rozwiązania mające na celu odciążenie okolicznych dróg.

Pierwszym krokiem było uruchomienie na placu budowy myjni kół i podwozia, która minimalizowała zanieczyszczenie okolicy i zmniejszenie błota i kurzu na drogach dojazdowych. Niespodziewanie udało się dojść do porozumienia i powstanie droga przez pola prowadząca na miejsce rozbudowy. Do budowy drogi zostaną wykorzystane płyty, stanowiące odpad na placu budowy.

Elektrownia Opole stanowi dla okolicznych gmin nie tylko wpływy do budżetu, ale również pozwala na nowe inwestycje, które są koniecznością. Jest to z całą pewnością jedna z największych i najkosztowniejszych zarazem inwestycji na terenie naszego kraju i ma pochłonąć ponad 11 milionów złotych. Spora część tej kwoty zasili budżet regionalny. Ponadto cały czas powstają nowe miejsca pracy związane z rozbudową elektrowni, a miejscowe firmy oraz przedsiębiorcy mogą liczyć na dodatkowe zyski.