czwartek, 12 listopada 2015

Ekonomia w Strzelcach Opolskich.

Ilość mieszkańców w Strzelcach Opolskich to ok. 18 tysięcy.Wydawało by się, że Strzelce to nie takie duże miasto, ale gospodarka na obszarze Strzelec jest szeroko zagospodarowana. Na powierzchni byłej fabryki maszyn gospodarczych stanął Obszar Ekonomiczny w Strzelcach Opolskich.

Na terenach Strzelec Opolskich można znaleźć wiele zakładów produkcyjnych, przykładowo producenci produkcji chemii kosmetycznej i gospodarczej, produkcja konstrukcji stalowych, transport towarowy i pasażerski, producenci mebli, konstrukcji metalowych i inne zakłady.

Powstała również sieci sklepów handlowych.

Na terenie Strzelec Opolskich występuje mocno rozbudowana infrastruktura komunalna: kanalizacyjna, utworzono oczyszczalnię ścieków i wysypisko odpadów komunalnych.Strzelce Opolskie cieszą się atrakcyjnymi szlakami turystycznymi, powstały szlaki rowerowe, wymienić można też parki krajobrazowe, zabytki oraz ciekawą historię.
Na obszarze miasta i gminy Strzelce Opolskie jest wiele rezerwatów i parków krajobrazowych, są tam między innymi: Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Krajobraz Bory Stobrawsko - Turawskie pod ochroną, oraz park Ligota Dolna o wszelakiej roślinności.Najobszerniejszym parkiem zabytkowym w Strzelcach Opolskich jest Park Miejski.