środa, 2 grudnia 2015

Przebieg budowy bloku 5 i 6 Elektrowni Opole

ecyzja o rozbudowie Elektrowni Opole została podjęta kilka lat temu. W tym roku na początku lutego oficjalnie zostały rozpoczęte prace na tą kosztowną inwestycją. Czas trwania budowy ma wynosić kilka lat i zakończyć się w 2018 roku. Tak ogromna inwestycja jest związana z przygotowaniem miejsca pod budowę nowych bloków, potrzebne będą budynki mieszkalne dla pracowników, parkingi oraz zaplecze sanitarne. Na tym etapie podwykonawca wywiązuje się z prac i trzyma się wyznaczonych terminów. Jakie prace wykonano przez ostatnie 5 miesięcy.

Na plac budowy przywieziono oraz ustawiono kontenery dla pracowników, ponieważ po zalaniu fundamentów rozpocznie się stawianie żelbetonowego płaszcza, który wymaga nieprzerwanych prac przez kilka miesięcy. W związku z tym na miejscu prac koniecznie musi być ekipa zajmująca się realizacją tego etapu budowy.

Może zainteresuje Cię także: bhp przy pracach żelbetowych

Łączna liczba takich kontenerów przewidziana jest na ponad tysiąc sztuk i ma obejmować nie tylko mieszkania dla samych pracowników, ale również mają tam być pomieszczenia socjalne, biura oraz sale konferencyjne.  W związku z tym konieczne było przygotowanie miejsca pod "miasteczko" zapleczowe, a także zapewnienie przyłączy prądu oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej.  Ponadto rozpoczęta została budowa miejsc parkingowych na 729 samochodów.

Dodatkowo: bhp w transporcie / budowa elektrowni Dobrzeń Wielki

Na tym etapie podwykonawca kończy przygotowywanie zaplecza socjalno- biurowego dla pracowników. Wraz z początkiem lipca rozpoczęto wykopy pod budynki kotłowni i maszynowni. Prace ziemne mają zostać zakończone na przełomie sierpnia i września tego roku.

Na tym etapie Elektrownia Opole ma realizowane prace zgodnie z przewidzianym harmonogramem. Trudno jednak oceniać jak inwestycja dalej będzie realizowana, ponieważ kolejne etapy rozbudowy są dużo bardziej skomplikowane i wymagają nowoczesnych i bardzo zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które mogą przysporzyć wykonawcom sporych trudności.

Zatrudniasz ludzi przy budowie elektrowni? Sprawdź mieszkania dla pracowników - Opole