środa, 2 grudnia 2015

Przygotowania regionu do budowy Elektrowni Opole

Region w którym rozpoczęto ogromną inwestycję budowy Elektrowni Opole przez wiele miesięcy przygotowywał sie do tak dużego przedsięwzięcia. Priorytetem w gminie Dobrzeń Wielki, na terenie której powstaną bloki 5 i 6 było przygotowanie infrastruktury drogowej, która miała zapewnić bezproblemowy dostęp do miejsca budowy elektrowni.  Elektrownia Opole ma przynieść do budżetu gminy około 30 mln złotych rocznie dzięki dobudowaniu dwóch kolejnych bloków.

Mimo wielkich starań ostatecznie kłopotów transportu drogowego nie udało się rozwiązać, ponieważ do miejsca budowy można dojechać tylko drogą wojewódzką, w związku z czym na trasie Opole- Dobrzeń Wielki mogą pojawić sie pewne utrudnienia dla kierowców. Jak podaje wójt gminy Dobrzeń Henryk Wróbel w momencie, gdy prace zostaną rozpoczęte i będzie znany harmonogram prac gmina poszuka innych rozwiązań, aby ułatwić kierowcom przejazd na tym odcinku drogi.

Zobacz dodatkowo: bhp na budowie

Oprócz prac nad rozbudową dróg gmina przygotowywała sie do zapewnienia pracownikom budowy miejsc noclegowych oraz restauracji i barów. Na zarobek liczą również firmy cateringowe, które chętnie podejmą współpracę i zapewnią wyżywienie dla firm pracujących przy elektrowni. Na tej inwestycji korzystać będą zarówno mieszkańcy, którzy chętnie wynajmą pokoje osobom pracującym przy budowie bloków 5 i 6 Elektrowni Opole oraz prywatne firmy. Jak podaje wójt gminy, jedna z firm budowlanych przygotowała dwa dodatkowe bloki na wynajem z myślą o powstającej inwestycji.

Sprawdź: mieszkania pracownicze dla firm pracujących przy budowie elektrowni Opole

Do tak dużej inwestycji przygotowały się również firmy np. Górażdże Cement SA, która zapewnia, że jest w stanie obsłużyć inwestycję w zakresie zapotrzebowania na materiały budowlane. Podobnie ZND CE Mirosława Garacka oferująca stalowe ogrodzenia i tymczasowe płoty. Wszystkie większe przedsiębiorstwa liczą na zyski z tej właśnie inwestycji, która jest niebywałą okazją do wzmocnienia swojej firmy na polskim i zagranicznym rynku.